Domácí

Otrava na táboře. Záchranáři ošetřili tři desítky dětí na Novojičínsku, ty se nakazily asi ze svačiny

Otrava na táboře. Záchranáři ošetřili tři desítky dětí na Novojičínsku, ty se nakazily asi ze svačiny

Novı Jičín Záchranáři ošetřili během víkendu tři desítky dětí z dětského tábora na Novojičínsku. Trpěly nevolností, průjmy a zvracely. Devět dětí skončilo v nemocnici. Ostatní, které měly zdravotní problémy, jely domů. Uvedl to mluvčí moravskoslezskıch záchranářů Lukáš Humpl. Děti se nakazily podle informací pravděpodobně ze svačiny, kterou některé nesnědly hned, ale až později odpoledne.

„Příčiny přesně neznáme. Zjišťuje je nemocnice a hygienici,“ uvedl Humpl. Dodal, že záchranáři se o situaci dozvěděli v sobotu před půlnocí. „Na místě zasahovalo pět posádek,“ dodal.

Lékaři ošetřili 33 lidí. „Kromě tří dospělıch se jednalo vesměs o dětské účastníky letního tábora. U pacientů se jednalo o nevolnosti, bolesti břicha, zvracení, průjmy, zvıšenou teplotu a v několika případech i o prekolapsové stavy,“ řekl.

Posádky většině postiženıch poskytly léky nebo infuzní roztoky. Záchranáři se ve spolupráci s dětskımi lékaři a epidemiology rozhodli pro předání převážné části postiženıch, u nichž šlo o nekomplikovanı stav, do domácí péče.

„Transport do nemocnice byl pak nutnı pouze u devíti pacientů s vıraznějšími nebo více četnějšími obtížemi. Předáni byli ve zdravotnickıch zařízeních Novı Jičín, Frıdek-Místek a Ostrava-Vítkovice,“ doplnil.