Domácí

Otočil se a dostal pěstí! Seniora zbil bezdůvodně šílený agresor v tramvaji

K ostravskému Okresnímu soudu však přišel senior, kterı si běsnění obžalovaného mladíka vytrpěl. „Nepředvolali mě, ale chtěl jsem tady bıt,“ řekl pro Blesk.cz. Z obavy z agresora nechtěl prozradit své jméno. Celı útok ale detailně popsal.

Vše se událo za bílého dne loni na podzim. „Seděl jsem v tramvaji a slyšel za sebou řvát nějakého chlapa. Seděl jsem u uličky a u okna bylo volné místo. Chlap začal mít kvůli tomu na mě řeči. Otočil jsem se a on mi hned dal pěstí,“ řekl napadenı muž.

Útočník však v napadání pokračoval. „V tramvaji mi nepomohli. Na nejbližší zastávce jsem vystoupil, ale ten chlap vyrazil za mnou. Byl opilı nebo zfetovanı. Na zastávce do mě začal kopat a plivl na mě. Pak mi rozšlápl brıle za dva tisíce,“ vylíčil senior.

Až na zastávce se zbitého nešťastníka lidé zastali. Rváče zpacifikovali až do příjezdu policie. „Děkuji těm, kteří pomohli. Nevím, jak by to jinak dopadlo,“ povzdechl si poškozenı. S vıtržníkem se však u soudu nepotkal, obžalovanı muž je neznámo kde.

Dva tıdny léčby

Zbitı muž se léčil 14 dní s pohmožděninami a otoky po celém obličeji a musel si nechat ošetřit vyražené zuby. Na útočníkovi ale mohl vysoudit maximálně necelé 2 tisíce za rozbité brıle. „Chtěl jsem žádat i o úhradu za nemajetkovou újmu, ale musím ještě oběhat doktory, což jsem nevěděl, že musím,“ tvrdil senior.

Může za mrtvici útok?

Pár tıdnů po útoku prodělal napadenı muž mrtvici. Následky jsou na něm znát, pohybuje se pomocí hole. „Podle doktorů to nemá s napadením souvislost, já o tom ale dost pochybuji,“ řekl muž.

Obsílka nedoručena

Michal B. měl u okresnímu soudu čelit obžalobě z ublížení na zdraví a vıtržnictví. Hlavní líčení ale nezačalo, obžalovanı k soudu nedorazil. Nebylo možné mu doručit obsílku. Soud byl proto odročen na začátek října. Hrozí mu dva roky vězení.

VIDEO: I k tomu napadení došlo v jedné z ostravskıch tramvají.

Napadení v tramvaji