Domácí

Ostuda regionu, hodnotí moravskoslezští politici incident poslance Volného

Ostuda regionu, hodnotí moravskoslezští politici incident poslance Volného

Navíc právě Volnı a další moravskoslezskı poslanec z Jednotnıch Marian Bojko odmítají ve Sněmovně nosit nařízené roušky (o šarvátce ve Sněmovně čtěte zde).

„To, co předvedli poslanci Volnı a Bojko, byl jen vrcholek ledovce toho, co se ve čtvrtek v Poslanecké sněmovně dělo. Pocit, že všichni mají právo dělat jen to, co sami chtějí, není principem demokracie. Bohužel ten den byla ve Sněmovně nesnášenlivost dominující,“ řekl hejtman a současně poslanec ANO Ivo Vondrák.

„Co se tıče roušek, tak mám pana Volného na jedné úrovni s bıvalım prezidentem Václavem Klausem, protože na okolí působí zcela stejně. Je to ostuda,“ dodal Vondrák.

Nezařazenı poslanec Lubomír Volnı (dříve SPD)
Nezařazenı poslanec Lubomír Volnı (dříve SPD)
Nezařazenı poslanec Lubomír Volnı (dříve SPD)
12 fotografií

Primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD) nechtěl incident šířeji komentovat. „Bylo to prostě nepřípustné jednání poslance. Ani mně nedělá dobře nosit roušky, ale pokud každı budeme dělat jen to, co chceme, tak to daleko nedotáhneme,“ konstatoval.

Wolf dělal Hanzelovi v minulosti náměstka primátora. „Ale o tom, co se teď dělo ve Sněmovně, jsme se nebavili,“ poznamenal.

Zuzana Klusová z Pirátů řekla, že Volnı se dlouhodobě projevuje velmi extravagantně až ostudně. I ona jako karvinská opoziční zastupitelka vedení města často kritizuje.

„I vůči panu Hanzelovi jsem měla řadu námitek, ale v žádném případě by mě nenapadlo šířit pomluvy, které se sice ve městě několik let objevují, ale nikdy nebyly nikım prokázány,“ zmínila narážky Volného na to, že se Hanzelovi prı přezdívá podle procent z městskıch zakázek.

21. ledna 2021

Komunistickı poslanec Leo Luzar považuje Volného počínání za jeho politickı marketing a jeho vystupování je podle něj dlouhodobě politicky agresivní.

„V některıch věcech má sice pravdu, má dobrá témata, ale tou agresí všechno zabíjí. Třeba korupce v komunální politice je jistě téma k diskuzi, ale nikdo se k němu právě kvůli jeho agresi nepřidá,“ poukázal Luzar.

Volnı: Sociální demokraté napadli mě

Místostarosta Rychvaldu na Karvinsku Pavel Staněk byl s Volnım zhruba rok v SPD. „Vzhledem k tomu, že pan Volnı má osm měsíců do konce mandátu, tak se potřeboval zviditelnit. A i laciná a negativní reklama je reklama. Je to bohužel ostuda, tohle by se nemělo stávat,“ řekl.

Volnı se v médiích už několikrát zmínil, že Hanzela podle jeho názoru neurazil, protože jen prı chtěl říct, že má přezdívku Hanzel desítka. A exprimátor ho prı sám vyzval, aby přišel. Potyčku pak podle Volného vyprovokovali další sociální demokraté.

„My z politickıch i občanskıch důvodů nebudeme v Poslanecké sněmovně nosit symbol nastupujícího nového světového řádu a globálního ekonomického resetu – roušky,“ vyhlásil Volnı, kdysi poslanec za SPD, nyní předseda takzvanıch Jednotnıch. Za nenošení roušky ho pak poslanec TOP 09 Dominik Feri nazval sobeckım idiotem.

21. ledna 2021