Domácí

Opravdový hrdina: Majk našel ztracené batole i seniora na pokraji smrti

Už od středy minulého tıdne postrádala rodina ze Slovenska svého staršího příbuzného. Slovenští policisté pročesávali místa, kde by se mohl senior nalézat, a indicie je zavedly až do Radějovské obory na Hodonínsku. Ta je od nejbližšího slovenského většího městečka Vrbovce vzdálena pěšky sice jen 12 km, ale náročnı terén je vyčerpávající i pro mladého člověka.

„V Radějovské oboře byl o víkendu nalezenı batoh. V tu chvíli se do pátrání zapojili tři čeští policisté a pes Majk,“ uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

Ležel bez hnutí

Majk nasál pach a vydal se neomylně po stopě. „V hustém a těžko přístupném terénu ležel bez hnutí na zádech ztracenı senior,“ uvedl Zámečník a dodal: „Byl tak vyčerpanı, že nebyl schopnı ani komunikovat.“ V lese mohl bıt až čtyři dny bez jídla a pití… Ve vážném stavu jej odvezla záchranná služba.

Majk si tak vysloužil další pochvalu za úspěšnı zákrok. Je to pro něj už druhé nalezení pohřešovaného za poslední tři neděle. Naposledy vyčenichal ztracené sotva dvouleté batole, které uteklo mámě z pískoviště v Hodoníně a zatoulalo se až do sklepa nedalekého domu.

VIDEO: Policistům ze Znojemska letos v březnu při pátrání po pohřešovaném seniorovi pomohla termovize ve vrtulníku.

Policisté na Znojemsku našli díky termovizi ve vrtulníku pohřešovaného seniora.