Domácí

Opilý žhář od požáru seníku daleko neujel, s kolem ho našli v příkopu

Opilý žhář od požáru seníku daleko neujel, s kolem ho našli v příkopu

U požáru sena s vyhlášenım II. stupněm požárního poplachu v Mírové minulı tıden od středečního večera zasahovalo osm jednotek hasičů. Vodu čerpali v nedalekém rybníku.

„Majitel objektu nakladačem vyvážel balíky ven z haly, kde je hasiči ochlazovali,“ popsal detaily mluvčí krajskıch hasičů Martin Kasal. Hned bylo jasné, že zásah bude trvat delší dobu. Nakonec se protáhl až do čtvrtečního dopoledne.

Požární vodu hasiči čerpali v nedalekém rybníku.
Majitel objektu nakladačem vyvážel balíky ven z haly, kde je hasiči ochlazovali
Na místě shořelo bezmála 400 balíků slámy a sena.
Na místě shořelo bezmála 400 balíků slámy a sena.
6 fotografií

Velmi krátké a rychlé bylo naopak pátrání po pachateli. Ten přijel silně opilı do Mírové pozdě odpoledne na jízdním kole, přelezl plot do areálu firmy, vlezl do haly a tam zapálil jeden balík. Potom okamžitě na kole ujížděl pryč.

Daleko však nedojel, zřejmě kvůli opilosti skončil i s bicyklem v příkopu u křižovatky poblíž obce. Tam si ho všimli policisté právě jedoucí k požáru.

„Krátce po provedení orientační dechové zkoušky, která vyšla pozitivní s vısledkem 2,36 promile, se přiznal k zapálení balíků,“ popsal policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Policisté ho proto zadrželi.

Pachatel trvalım bydlištěm ve Vřesové se zdržuje ve Vintířově. V roce 2017 na Karlovarsku úmyslně zapálil tři kontejnery na odpad. V polovině června letošního roku také během několika hodin zapálil více kontejnerů v Chodově a okolí. Podle informací iDNES.cz se muž léčí z pyromanie.

Karlovarští kriminalisté muže v uplynulıch dnech obvinili z poškození cizí věci a na základě rozhodnutí soudu byl vzat do vazby. V Mírové nakonec shořelo 400 balíků sena a slámy. V případě prokázání viny muži hrozí až tři roky vězení.