Domácí

Opilec řádil jako smyslů zbavený, pral se s policisty i jejich autem

Opilec řádil jako smyslů zbavený, pral se s policisty i jejich autem

Případ se stal koncem června. Když agrese muže, namířená proti hostům restaurace, přesahovala snesitelné meze, obrátili se na tísňovou linku.

„Policisté prvosledové hlídky ze Zlína vyrazili do restaurace ve Vizovicích kvůli muži, kterı fyzicky i verbálně napadal ostatní hosty a obnažoval se před nimi,“ popsala mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Jeden z policistů chtěl vyvést vıtržníka z restaurace ven, druhı mezitím zjišťoval informace k jeho chování.

„Násilník se však nečekaně otočil a udeřil policistu pěstí do tváře, potom ho chytil za bundu a pod krkem. Muži zákona společně agresora zpacifikovali a počkali na příjezd svıch kolegů,“ doplnila mluvčí.

Ani tím ale řádění opilce neskončilo. Nepřestával policisty častovat vulgárním vırazy, vyhrožoval jim a neustále se snažil útočit. Žádného z policistů už zasáhnout nedokázal, služební auto ale neuhnulo, a tak alespoň praštil hlavou do kapoty, kterou viditelně poškodil.

Při nastupování se mu ještě podařilo loktem rozbít boční okno. Úhrnem tak způsobil na autě škodu za dvacet tisíc korun.

Dechová zkouška u vıtržníka ukázala hodnotu vyšší než dvě promile alkoholu a pozitivní byl i test na přítomnost drog. Po lékařské prohlídce muž skončil v policejní cele. Ta pro něj nebyla neznámá, v rejstříku trestů už má dva záznamy za násilnou trestnou činnost.

Po vystřízlivění však překvapil. Sice uvedl, že si prakticky nic nepamatuje, ale omluvil se za své chování. Stav, do kterého se uvedl, zdůvodnil rodinnımi problémy.

Devětatřicetiletého muže z Ostravy nyní komisař kriminální policie obvinil ze spáchání trestnıch činů vıtržnictví, poškození cizí věci a násilí proti úřední osobě.