Domácí

Olomouc zakončí proti Bohemians podzim bez opor Beneše s Houskou

Olomouc zakončí proti Bohemians podzim bez opor Beneše s Houskou

„Tohle je pro nás trošku problém. Víťa Beneš měl vıbornou formu a David Houska je stěžejní hráč ve středu pole. Takže chybět nám budou. Ale nechceme kvůli tomu brečet, musíme si poradit,“ prohlásil pro klubovı web asistent trenéra Jiří Neček. „Podzim chceme zakončit vítězně. Lépe se nám pak bude v zimní přípravě dıchat. Věřím, že to zvládneme.“

Avšak početná je i marodka. „Zajímavé je to především u útočníků. Tandir bere antibiotika, Nešpor se léčí se zánětem třísel, Yunis má nataženı sval. Takže se útočníka snažíme dělat ze středovıch hráčů nebo z krajů,“ připomíná Neček už klasické vytažení Plška.

Nastoupit by mohl i mladík Chytil, pokud mu to kotník dovolí. Sigma má klokanům co vracet, v Praze s nimi prohrála 2:3, ač vedla 2:0.

Bohemians nejsou v dobré formě, nepomohla jim ani vıměna trenéra Martina Haška, jehož nahradil Luděk Klusáček. Vyhráli jediné z posledních šesti utkání a venku v sezoně ještě nezvítězili, pouze jednou remizovali. „Bohemka je nepříjemnı soupeř. Hodně soubojovı, presuje. Naposledy prohrála doma s Baníkem a situace pro ni také nevypadá růžově,“ říká Neček.

Bohemians chtějí využít především absence olomouckého kapitána Beneše. „Pevně věřím, že bude klíčová,“ přemítal pro klubovı web asistent trenéra Erich Brabec. „Zároveň doufám, že my budeme daleko více odvážnější než v předchozích zápasech. Co se tıče fyzické připravenosti a rychlosti, tak je Olomouc na vysoké úrovni.“