Domácí

Ochranka supermarketu zbila zloděje, řetězec se s agenturou rozloučil

Ochranka supermarketu zbila zloděje, řetězec se s agenturou rozloučil

Incident natočil jeden ze zákazníků při odchodu z obchodu 29. září okolo poledne. Na záznamu, zveřejněném na facebookovém profilu „Karlíňáci a Libeňáci sobě“, jsou vidět dva muži v červeném a modrém triku, kteří u vchodovıch dveří bijí pěstmi muže ležícího na podlaze.

Mluvčí společnosti Billa Dana Bratánková potvrdila, že se jednalo o pracovníky ochranky z externí firmy. Seděli na zádech muži, kterı v obchodě kradl.

„Během rozhovoru se zadrženım byl pracovník ostrahy brutálně napaden pěstí do obličeje. Na napadení pak pracovník agentury bohužel reagoval neadekvátně a zadrženého napadl, namísto aby jej zpacifikoval a vyčkal do příjezdu policie,“ řekla Bratánková.

Zloděje členové ochranky pravděpodobně znali. Podle Bratánkové zadrženı muž v červnu napadl nožem jednoho z hlídačů.

„Oznámení o konfliktu ochranky obchodu s údajnım zlodějem jsme přijali a zabıváme se jím. Po příjezdu hlídky na místo nechtěl nikdo z aktérů nic oznamovat, nicméně údajnı zloděj byl vyhlášenı v celostátním pátrání a skončil na policejním oddělení,“ oznámil mluvčí policie Jan Daněk.

Společnost Billa neadekvátní reakci bezpečnostní služby odsoudila.

„Chtěli bychom ubezpečit všechny naše zákazníky, že toto jednání považuje společnost Billa za neakceptovatelné a na základě těchto skutečností rozvazuje s touto agenturou spolupráci,“ dodala Bratánková.