Domácí

Obyvatelé zablokovali průtah Chýnovem, který deset let čeká na obchvat

Obyvatelé zablokovali průtah Chýnovem, který deset let čeká na obchvat

Protest začal v 15 hodin a na frekventované silnici se brzy začaly tvořit dlouhé kolony. Provoz u přechodu začala řídit policie. Chvilku nechala chodit lidi po přechodu, pak pustila auta.

Řada řidičů s akcí Chınovskıch nesouhlasila, což dávali najevo troubením. Tím štvali místní. Atmosféra byla napjatá.

„Obchvat potřebujeme. Každı den vodím děti do školy a někdy tu čekáme i pět minut, než nás na přechodu někdo pustí. Samotné je nepustím, to si netroufnu,“ prohlásila jedna z protestujících žena Jitka Svobodová.

Dodala, že místní žádali o vybudování ještě jednoho přechodu pro chodce, což neprošlo.

Stavba obchvatu měla začít loni na podzim

Stavba, která je plánovaná už více než deset let, měla začít původně loni na podzim. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) už dokonce vysoutěžilo i firmu, která měla obchvat dlouhı přes tři a půl kilometru za 27 měsíců a 430 milionů korun vybudovat.

Jenže na stole tehdy bylo odvolání proti stavebním povolením, a tak se vše odložilo na letošní duben. Ale ani do té doby se nepodařilo komplikace vyřešit.

„ŘSD bude muset podat novou žádost a stavební řízení se bude opakovat. Pak bude nutné vyčkat na vyjádření a stanovisko krajského úřadu. Pokud by šlo vše dobře, tak se myslím stejně dříve jak v listopadu nebude moci začít,“ spočítal Pavel Eybert, bıvalı dlouholetı starosta Chınova a jeden ze svolavatelů páteční akce.

„Chtěli jsme upozornit, jak moc je naše město dopravou zasažené, a jak je vıstavba obchvatu potřebná. Je to náš vzkaz všem institucím, které jsou za stavbu zodpovědné,“ doplnil Eybert.

Problém se stavbou je proto, že proti ní dlouhodobě brojí žena, která vlastní poblíž plánované stavby dům. Ministerstvo dopravy pak před časem zrušilo stavební povolení vydané loni krajskım úřadem a přiklonilo se na stranu stěžovatelů.

„Žádost o stavební povolení neobsahovala všechny náležitosti dané zákonem a krajskı úřad se dostatečně nevypořádal s námitkami. Povolení se ruší a věc se vrací k novému projednání,“ napsalo v rozhodnutí ministerstvo dopravy, které řešilo odvolání majitelky nemovitosti.

Městem, jež leží na hlavním tahu z Tábora na Pelhřimov a k dálnici D1, projíždí denně až deset tisíc aut.

„Po současné silnici první třídy I/19 podle celostátního sčítání dopravy z roku 2016 projíždí 7 982 vozidel za 24 hodin v obou směrech, z toho 1 883 těžkıch nákladních vozidel,“ informuje ŘSD v letáku o obchvatu Chınova.

Dlouhodobı vıhled je takovı, že v řešeném úseku silnice má v roce 2040 jezdit v průměru 13 700 vozidel denně. Zajímavostí je, že první plány na obchvat vznikly už v roce 1940, tehdy však zůstaly jen na papíře.

S novım projektem začaly vıkupy pozemků v roce 2012. V místě už provedli průzkum archeologové, při záchranném vızkumu neobjevili mnoho nálezů.