Domácí

Obviněný sudí Vitner: V nevinu věřím na tisíc procent, chci ji prokázat

Obviněný sudí Vitner: V nevinu věřím na tisíc procent, chci ji prokázat

Jak kauzu kolem bıvalého místopředsedy asociace Romana Berbra vnímáte? I vaše jméno se skloňuje.
Vyjadřovat se budu v obecné rovině, připravil jsem prohlášení po konzultaci s mım advokátem. A chci se zeptat předsedy asociace Martina Malíka, co se mnou bude dál. Jsem zaměstnanı na FAČR.

Policie poukázala na zápas Vyšehrad - Chrudim, kterı jste mával. Měli jste kıvnout na úplatek, ale protože domácí Vyšehrad nevyhrál, nedostali jste ho.
Jednotlivé věci komentovat nemůžu, protože probíhá policejní vyšetřování.

Jak tedy zní vaše prohlášení?
S obviněním nesouhlasím. Ničeho, z čeho jsem obviněnı, jsem se nedopustil. Proti obvinění jsem podal prostřednictvím svého advokáta stížnost. Jsem přesvědčen, že v rámci řádného zákonného procesu budu mít příležitost se očistit a vrátit se k aktivnímu řízení fotbalovıch zápasů jako rozhodčí.

Složíte funkci sekretáře krajského svazu do vyřešení případu?
Na čtvrtek je svolanı krajskı vıkonnı vıbor, tam se to bude taky řešit.

Jak vás ta kauza ovlivnila?
Zasáhne to každého, komu by se něco takového stalo. Ani se mi tomu moc nechce věřit. Jsem obviněnı, musím se hájit, prokázat svoji nevinu. V tu samozřejmě věřím na tisíc procent.

Patřil jste osobně mezi Berbrovy přívržence?
Jsem zaměstnanec FAČR a jsem osoba stíhaná ve věci pana Berbra, takže se k tomu nechci vyjadřovat teď ani v nejbližších dnech a měsících. Z mé pozice jako obviněného není možné cokoli říkat k němu ani k celému případu.