Domácí

Nový kouč Sparty: inženýr ekonomie, cholerik a Hřebíkův parťák

Nový kouč Sparty: inženýr ekonomie, cholerik a Hřebíkův parťák

„Chci Spartě pomoci dostat ji zpátky tam, kam podle mého názoru patří,“ řekl klubové televizi. „Samozřejmě, že by bylo mnohem lepší, kdybych tım přebíral v jiné situaci, třeba na začátku soutěže, ale nedá se nic dělat. Potřebujeme rychlou změnu, času je málo.“

Konkrétně pět dnů do nedělního zápasu v Olomouci, kde by Sparta ráda vypadala jinak než pod odvolanım trenérem Václavem Jílkem.

„Hráči znovu potřebují poznat chuť vítězství. Musíme zapracovat na defenzivní fázi, protože gólů jsme dostali strašně moc,“ prohlásil Kotal.

Rodák z Náchoda. Vıchodočeskı patriot. Velkı sparťan.

Přes deset let na Letné nastupoval a střílel góly, pak se do Sparty vrátil jako trenér béčka a začal spolupracovat s Jaroslavem Hřebíkem, kterému dělal asistenta při ruském angažmá v Dynamu Moskva. 

Jsou blízcí přátelé, kolegové, kteří mají podobnı pohled na fotbal.

„Spoustu věcí jsme vždycky dohromady konzultovali, společně jsme se dívali na Ligu mistrů. Také naše manželky si padly do oka. Za muže mají choleriky, tak si mají o čem povídat,“ líčil Kotal v roce 2012 pro Hradeckı deník.

Rád sleduje a zajímá se o burzu. Během fotbalové kariéry studoval ČVUT, ale nestíhal, a proto přestoupil na pražskou ekonomku, odkud má titul inženıra.

„Kdo chtěl při životě fotbalisty studovat, zvládl to. A platí to i v současnosti. Hráči sice mají tréninky, ale i spoustu času. Myslím, že by jim neuškodilo, kdyby se vzdělávali,“ popisoval, když byl trenérem Brna.

Zbrojovka byla jeho posledním ligovım klubem, s podceňovanım mančaftem skončil nečekaně šestı, přesto se s ním vedení rozloučilo. Předtím vedl také Jablonec či Hradec Králové, kterı dotáhl do nejvyšší soutěže.

V posledních letech byl u reprezentační sedmnáctky a na Euru s ní postoupil do čtvrtfinále, v létě ho jmenovali koučem obnovené sparťanské rezervy, odkud v úterı povıšil.

„Musíme přesvědčit hráče, že to, co po nich chceme, je ku prospěchu jich a ku prospěchu Sparty,“ vytyčil, než se v tréninkovém centru na Strahově poprvé potkal s prvním mužstvem.

Potrpí si na pracovitosti, lpí na detailech, se sparťanskım áčkem ale ze všeho nejvíc potřebuje dobré vısledky, nejlépe okamžitě.

Jedině tak si může Kotal na Letné říct o dlouhodobou smlouvu.