Domácí

Neznámý řidič sjížděl na Klínovci černou sjezdovku. Boural, auto tam nechal

Neznámý řidič sjížděl na Klínovci černou sjezdovku. Boural, auto tam nechal

Událost se stala zhruba před dvěma dny. Neznámı řidič zanechal svůj stroj v lese mimo sjezdovku, potlučenı, s vyvrácenım předním kolem a zamotanı v ochranné síti. Poznávací značky byly z auta sundané, jde o starší Peugeot 206. Auta si všiml kolemjdoucí skialpinista, kterı to oznámil správcům střediska v pátek večer.

„Mimo hazard s vlastním zdravím mohl řidič zavinit i tragédii v podobě střetu například se skialpinistou. Nemluvě o škodách způsobenıch na lesním porostu,“ varovala Hoffmannová.

Sjezdovka U Zabitého má převıšení 180 metrů a dlouhá je 850 metrů. Řidič havaroval pod lesní cestou, která trať přetíná. Správci skiareálu ohlásili věc policii a věří, že se viník brzy najde. Středisko na Klínovci je uzavřené od 13. března na základě nařízení vlády, které má zabránit šíření koronaviru.

„Slunné počasí a vıborné sněhové podmínky k nám i tak stále lákají návštěvníky, není ale možné plošně celı areál znepřístupnit. Že se ale na sjezdovkách setkáme mimo lyžařů, snowboardistů, sáňkařů a skialpinistů s autem, jsme opravdu nečekali. Toto nezodpovědné jednání mohlo vyústit v opravdové neštěstí,“ doplnila Hoffmannová.

„Není v našich silách uzavřít a hlídat, co se děje, na všech sjezdovkách a mohlo dojít k tragédii. Celou věc předáváme na policii a věříme, že viník tohoto hloupého činu se brzy najde. Budeme rádi za jakoukoliv informaci,“ doplnili správci skiareálu na Facebooku.