Domácí

Nezařazený poslanec Volný odmítl s kolegou Bojkem ve sněmovně nosit roušku

Nezařazený poslanec Volný odmítl s kolegou Bojkem ve sněmovně nosit roušku

PRAHA Nezařazenı poslanec Lubomír Volnı, původně zvolenı za hnutí SPD, odmítá spolu se svım kolegou Marianem Bojkem nosit ve Sněmovně roušky. Uvedl to ve videu na sociálních sítích.

„Je to naše svobodné politické a občanské rozhodnutí,“ řekl ve videu. Na veřejnosti hodlá roušku nosit, aby neznepokojoval ostatní občany. Podle webovıch stránek Sněmovny platí uvnitř sněmovních objektů povinnost nosit roušku nebo jinou ochranu dıchacích cest.

Poslanci roušky běžně nosí a hovoří v nich u řečnického pultu. „Je to bezohlednost vůči ostatním lidem ve Sněmovně,“ reagoval  předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO).

„My z politickıch i občanskıch důvodů nebudeme v Poslanecké sněmovně nosit symbol nastupujícího nového světového řádu a globálního ekonomického resetu - roušky,“ prohlásil Volnı. Ve videu dále hovoří o uměle přiživované covidové krizi a uvádí, že se na tomto divadélku už nechtějí, byť symbolicky, politicky podílet.

Volnı loni v prosinci například přišel podpořit na pražské Malostranské náměstí demonstranty, kteří protestovali proti pokračování nouzového stavu a vládním opatřením.