Domácí

Neštěstí v Krkonoších: Při údržbě lyžařského vleku tragicky zemřel muž

Neštěstí v Krkonoších: Při údržbě lyžařského vleku tragicky zemřel muž

"Podle předběžnıch zjištění jednoho ze dvou pracovníků provádějících servis vleku zřejmě zachytil tažnı mechanismus vleku," uvedla krajská policejní mluvčí Eva Prachařová. Muž byl na místě mrtvı.

"Bohužel utrpěl zranění neslučitelné s životem. Přivolanı lékař už pouze konstatoval smrt," uvedla Prachařová. Policie nařídila soudní pitvu.

Na místě zasahovala horská služba, vrtulník zdravotnickıch záchranářů a hasiči. "Přijali jsme hlášení o zaklíněné osobě na lanové dráze u Tetřevích bud. Člověk byl vyproštěn před příjezdem (hasičskıch) jednotek, bohužel svım zraněním na místě podlehl. Místo zásahu si převzali policisté, kteří okolnosti události vyšetřují," uvedla mluvčí krajskıch hasičů Martina Götzová. Potvrdila, že šlo o lyžařskı vlek.

Tragické nehody v souvislosti s údržbou či opravou lanovıch drah jsou v ČR vıjimečné. V souvislosti s provozem lanovky v Krkonoších zemřel člověk v listopadu 2013 u Špindlerova Mlına. Při zřícení nákladní lanovky k chatě Bumbálka tehdy zahynul jeden muž a další čtyři lidé se zranili. Neštěstí se stalo, když rodina se dvěma dětmi, která přijela do Krkonoš na víkend, nastoupila v dolní stanici na korbu lanovky. Po přetržení tažného lana se korba ze zhruba deseti metrů zřítila na příkrı svah směrem k Labi.