Domácí

Nesmí tu zbýt pustina, říká ministr Zaorálek. Je nutné zabránit likvidaci kulturních aktivit

Nesmí tu zbýt pustina, říká ministr Zaorálek. Je nutné zabránit likvidaci kulturních aktivit
31. března 2020 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Praha Seriál rozhovorů s osobnostmi kultury a umění, které reagují na současné umrtvení kulturního provozu, zahajujeme s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem. Ten již má vypracovanı program Záchrana kultury a říká, že je nutné udržet kontinuitu a zabránit likvidaci kulturních aktivit na všech úrovních. Slibuje, že bude bojovat za peníze do kultury a také že jeho úřad bude pružnı a velkorysı.

Lidovky.cz: Už je jasné, že důležité jarní i letní festivaly nebudou, ve hvězdách je i podzimní program. Jak jim pomůžete?
Jeden segment programu Záchrana kultury tvoří právě tyto akce, které počítaly s dotacemi a jejichž konání je nyní ohrožené. Budeme tyto prostředky poskytovat na jejich přípravu dokonce i s rizikem, že nakonec neproběhnou. To, že se uskutečnily a na jaké úrovni, bylo základním kritériem jejich hodnocení a podle toho se pak také poskytovaly další dotace. Nyní nastane značná tolerance, budeme si jen ověřovat, že byly určité prostředky vydány, a budeme akceptovat různé varianty provedení.