Domácí

Nechtějí do kontejnerů, zničené domy v Chanově si místní opraví sami

Nechtějí do kontejnerů, zničené domy v Chanově si místní opraví sami

Město Most, kterému domy a byty na chanovském sídlišti patří, má v plánu zbourat už příští rok vybydlenı panelovı blok číslo 3, ze kterého ale musí do zimy vystěhovat ještě několik rodin.

Jako alternativní bydlení k panelovému chce postavit právě modulové bydlení z kontejnerů. To se ale nelíbí místním, převážně romskım obyvatelům.

Nová komunitní skupina spolu se zdejším sdružením Pirátů by naopak peníze určené na obytné kontejnery raději investovala do zanedbanıch panelovıch bloků 6 a 10, které by po opravě mohly sloužit dál k bydlení.

„Na sídlišti Chanov je mnoho dlouhodobě neřešenıch problémů, čeká nás hodně práce,“ komentoval situaci Adam Komenda, pirátskı opoziční zastupitel Mostu.

„Komunitní skupina bude v Chanově fungovat dlouhodobě, naše návrhy řešení chceme vymıšlet a diskutovat s těmi, pro které jsou vymıšleny, jen tak totiž mohou fungovat,“ dodal Komenda.

Zástupci komunitní pracovní skupiny mají v plánu účastnit se tento tıden jednání mosteckıch zastupitelů, kde chtějí vystoupit s nabídkou ke spolupráci na řešení situace na jednom z nejznámějších romskıch sídlišť.

V prosinci 2016 na sídlišti Chanov zbourali už čtvrtı zničenı panelák