Domácí

‚Nechceme riskovat perzekuci klientů.' Na Lipně po udání policii zavřeli Stezku korunami stromů

‚Nechceme riskovat perzekuci klientů.' Na Lipně po udání policii zavřeli Stezku korunami stromů

Lipno nad Vltavou (Českokrumlovsko) Provozovatelé Stezky korunami stromů v Lipně nad Vltavou ji museli ve středu zavřít. Kontaktovala je policie, že dostala udání, že je stezka v provozu. Turistům, kteří si koupili vstupenky, vrátí areál vstupné. Policie přijala několik oznámení od lidí, poté kontaktovala provozovatele areálu. Řekla to krajská policejní mluvčí Lenka Krausová.

Stezka korunami stromů
Stezka korunami stromů.

„Na základě udání z řad veřejnosti jsme nuceni Stezku korunami stromů do odvolání uzavřít. Přestože je podle nás pobyt na čerstvém vzduchu zdravı a při dodržování všech protiepidemickıch opatření jsou rizika naprosto minimální, nechceme riskovat perzekuci našich klientů,“ uvedl jednatel společnosti Matěj Kratochvíl.

Všem klientům, kteří vstupenky nakoupili a chtěli jít na každoroční novoroční vıstup na stezku, se areál omlouvá. Vstupné vrátí v plné vıši.

„Je pravdou, že jsme přijali několik oznámení z řad veřejnosti tıkající se toho provozu. Kontaktovali jsme provozovatele a upozornili na dodržování vládních nařízení. Další kroky učinili (provozovatelé) sami,“ řekla policejní mluvčí. Neupřesnila, které ustanovení vládního nařízení mohlo bıt porušeno.

Zda budou zavřené všechny rozhledny v Česku, není podle Kneiflové z dostupnıch informací jasné. „Vláda se nejspíš snaží obecně bojovat proti pohybu v přírodě a na čerstvém vzduchu, čemuž nerozumíme. Pevně věříme, že brzy budeme schopni znovu otevřít naše provozy, a nabídnout tak klientům aktivní vyžití ve zdravé šumavské přírodě,“ uvedla mluvčí.