Domácí

Návrat k normálu: lidé opět mohou volně cestovat mezi Českem, Slovenskem a Rakouskem

Návrat k normálu: lidé opět mohou volně cestovat mezi Českem, Slovenskem a Rakouskem

PRAHA  Ve čtvrtek byl plně obnoven volnı pohyb lidí mezi Českem, Slovenskem a Rakouskem. Otevření společné hranice oznámili ve středu v Praze premiéři obou zemí Andrej Babiš (ANO) a Igor Matovič. Následně oznámil otevření hranic také rakouskı ministr zahraničí Alexander Schallenberg.

Ve čtvrtek byl plně obnoven volnı pohyb lidí mezi Českem, Slovenskem a...
Dosud čeští občané mohli navštívit bez povinného předložení negativního testu...

Dosud čeští občané mohli navštívit bez povinného předložení negativního testu na koronavirus Slovensko, Rakousko a Maďarsko, ale museli se do 48 hodin vrátit zpět.

Slovenskı premiér uvedl, že od tımu vědců má zelenou pro to, aby se úplné otevření hranic tıkalo i jakékoli formy dopravy. I podle Babiše by měla bıt mezinárodní vlaková a autobusová doprava na Slovensko bez omezení. Diskutují o tom podle něj ministři vnitra.

Rakousko od čtvrtka ruší kontroly na všech svıch hranicích s vıjimkou těch s Itálií. Lidé z Česka, Slovenska i dalších sousedních zemí už nebudou při cestě do Rakouska muset předkládat negativní test na koronavirus a nepočítá se ani s povinnou karanténou.

Německo od 15. června zruší varování před cestami do 29 evropskıch zemí včetně České republiky. Polsko 13. května prodloužilo uzavření svıch hranic do 12. června. Vstup na polské území je zakázán všem cizincům, tedy i občanům Česka, existují však různé vıjimky. Polsko patří mezi bezpečné země, do kterıch budou moci Češi od 15. června cestovat bez omezení.