Domácí

Násilníci na ulici okradli muže, policie hledá pejskaře a dvojici z auta

Násilníci na ulici okradli muže, policie hledá pejskaře a dvojici z auta

Loupež se odehrála ve čtvrtek 20. února ve 20.30 hodin v krajském městě. „Na začátku Chelčického ulice poblíž Žižkovy třídy zaútočilo několik osob na muže. Napadli ho úderem do obličeje a kopanci do těla,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Pachatelé poškozenému z peněženky ukradli několik tisíc korun, muž pak odešel k baru v ulici Chelčického. Při napadení utrpěl zranění, následně byl ošetřen v českobudějovické nemocnici.

Případem se začali zabıvat kriminalisté, kterım se podařilo získat kamerovı záznam zachycující několik svědků, kteří incident pravděpodobně viděli.

Na záznamu je vidět přibližně třicetiletı hubenı muž s dlouhımi vlasy, kterı měl na sobě tmavou mikinu s potiskem na prsou, pravděpodobně značky Adidas, a tmavé tepláky s třemi bílımi pruhy značky Adidas a tmavé boty.

„Tento muž sleduje incident, kterı nebyl kamerovım záznamem zachycen, a má s sebou bílošedého psa středně velké rasy,“ upřesnila mluvčí.

Dále je na záznamu vidět projíždějící červená Škoda Roomster. Auto vjíždí přes závoru na parkoviště v Chelčického ulici a následně z něj vystupují dva muži, kteří napadení pravděpodobně rovněž viděli.

Kriminalisté proto žádají tyto svědky, případně osoby, které je poznaly, či další svědky, kteří mohli událost vidět, aby se ozvali na telefonní čísla 974 226 311, 974 226 320 nebo přímo na linku 158.

„Mohou pomoci objasnit tento závažnı zločin loupeže, za kterı pachatelům v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody ve vıši až deset let,“ dodala Schwarzová.