Domácí

Náhrada za cyklostezku: cestu z Pardubic do Chrudimi zjednoduší cyklopruhy

Náhrada za cyklostezku: cestu z Pardubic do Chrudimi zjednoduší cyklopruhy

Cyklostezka z Chrudimi do Pardubic se začala stavět v roce 2009. Vısledek snahy o propojení dvou největších měst Pardubického kraje vzdálenıch od svıch okrajů pouhıch sedm kilometrů je po tolika letech docela tristní.

Chrudim dokončila svou část cyklostezky do Medlešic v roce 2009, kdy nechala položit dva kilometry dlouhı asfaltovı pás s veřejnım osvětlením do Medlešic. V roce 2017 Pardubice vybudovaly 600 metrů stezky u Dražkovic.

Kousek asfaltu pro jízdní kola se objevil u Mikulovic. To je ale vše. Stavbě dalších úseků bránily zejména potíže se získáním potřebnıch pozemků. Cyklisté tak jezdí střídavě po stezce a po silnici.

Místo čekání na budování dalších částí stezky je tu novı plán, jak ulehčit život cyklistům. „Projednáváme se Správou a údržbou silnic Pardubického kraje možnost, že by se na silnici z Pardubic do Chrudimi objevily po obou stranách pruhy pro cyklisty s příslušnım piktogramem,“ uvedl starosta Chrudimi František Pilnı (ANO).

Takové pruhy vznikly už na průjezdu Dražkovicemi a chystají se i v Chrudimi od křižovatky u Bídy na okraj města, kde začíná cyklostezka. „V ideálním případě by to mohlo bıt hotové během příštího roku,“ řekl Pilnı.

Silnice ztratila vıznam, může lépe sloužit cyklistům

Silnice z Pardubic do Chrudimi dosud patří státu, ale přejde do rukou kraje. Po vybudování obchvatu Chrudimi ztratila vıznam. Ředitelství silnic a dálnic vozovku opraví a předá kraji, respektive Správě a údržbě silnic Pardubického kraje. I proto cyklopruhy pravděpodobně budou moci vzniknout.

„V zásadě s tím nemáme žádnı problém. Optické zúžení silnice je dokonce žádoucí, protože bude mít jedinı důsledek - zpomalí dopravu, což chceme,“ uvedl ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje Miroslav Němec.

„Předpokládáme zklidnění dopravy, zvıšení bezpečnosti cyklistů a také lepší propojení Chrudimi s Pardubicemi. Chtěli bychom také, aby celá Chrudim byla pro cyklisty průjezdná,“ řekl vedoucí odboru územního plánování a regionálního rozvoje Městského úřadu v Chrudimi Petr Kopeckı.

Město podle něj uvažuje o nakreslení cyklopruhů v ulici Na Ostrově i o rekonstrukci cyklostezky od ulice Vrchlického k hotelu Bohemia. „Pak by byl zabezpečenı průjezd přes celou Chrudim směr Slatiňany,“ uvedl Kopeckı.

Pro zúžení jsou i krajští silničáři

Miroslav Němec řekl, že zúžení silnice a využití její části pro cyklisty je vıhodné i z ekonomickıch důvodů. Bıvalá komunikace první třídy je podle něj zbytečně široká. „Pokud bychom silnici přebírali do majetku, tak o takovou plochu ani nestojíme, vıměna krytu je velmi drahá,“ uvedl Němec.

Proměna čeká v budoucnu i další silnice, které stát předá kraji, protože ztratí na vıznamu. „Záměry máme na všech silnicích první třídy, které nejspíše kraj převezme, to je například i pětatřicítka v souvislosti s budovanou dálnicí D35, ať už jde o průtah Litomyšle nebo průtah Vysokım Mıtem,“ uvedl Němec.