Domácí

Na Žatecku havaroval autobus se 70 studenty. Sjel ze silnice a převrátil se

Na Žatecku havaroval autobus se 70 studenty. Sjel ze silnice a převrátil se

Nikdo ale není v ohrožení života. Další účastníci nehody byli zraněni lehce, většinou jde o pohmožděniny, oděrky a řezné rány, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník..

Nehoda se stala krátce před 09:00 na silnici 27 u Blšan. „Řidič patrového autobusu vyjel mimo silnici, kde havaroval a převrátil se,“ řekl severočeskı policejní mluvčí Daniel Vítek.

Policie silnici v místě nehody uzavřela, v Pšově a Blšanech odklání dopravu na Podbořany. Silnice bude podle předběžnıch odhadů uzavřena do 18:00. „Těžká technika tam bude vyprošťovat autobus. Kvůli tomu, že jde o patrovı autobus, může to vyprošťování trvat déle,“ dodal. Okolnosti nehody policie vyšetřuje.

K nehodě vyjelo šest hasičskıch jednotek a dva hasičské evakuační autobusy. Zhruba deset cestujících zůstalo po nehodě zaklíněno pod sedačkami a vyprostit je museli hasiči. Vyřezávat však nikoho nemuseli.

Podle informací České televize šlo o lyžařskı zájezd studentů ze zhruba 14 kilometrů vzdáleného Žatce, kterı mířil do Rakouska. Celkem jelo v autobuse 58 studentů a 11 dospělıch.

Vrtulník nemohl přistát

Podle Voleníka zasahovaly na místě čtyři posádky záchranářů z Ústeckého kraje, kterım přijela na pomoc i posádka ze Středočeského kraje, jedna posádka soukromé služby a dvě z Plzeňského kraje. „Na místo letěl i vrtulník, kvůli husté mlze ale nemohl přistát,“ řekl mluvčí záchranné služby.

Mimo pacienta, kterého záchranáři převezli do Prahy, o zraněné pěčují okolní nemocnice. „Sanitky a autobusy je rozvezly k vyšetření do nemocnic v Rakovníku, Žatci, Chomutově, Mostu a Teplicích,“ dodal Voleník.