Domácí

Na zápas českých fotbalistů s Anglií zbývá téměř tři tisíce vstupenek

Na zápas českých fotbalistů s Anglií zbývá téměř tři tisíce vstupenek

V den utkání už nebude Fotbalová asociace ČR vzhledem k bezpečnostním rizikům prodávat lístky hostujícím fanouškům a domácí příznivci se k nim dostanou pouze po předložení dokladu totožnosti s fotografií.

„Velice pozorně monitorujeme ve spolupráci s českou i anglickou policií potencionální rizika spojená s pořadatelstvím pátečního zápasu. Snažíme se v celé řadě bodů připravit na potencionální potíže, které mohou nastat s příjezdem některıch radikálních fanoušků. Fakt, že se tyto osoby nebudou moci v Praze dostat v den utkání k volnım lístkům, považujeme z naší strany za důležité a preventivní rozhodnutí,“ uvedl v tiskové zprávě předseda asociace Martin Malík.

Především v Anglii panují obavy z možnıch násilností radikálních fanoušků Albionu v Praze. Britská policie dokonce neúspěšně žádala evropskou fotbalovou asociaci UEFA o odložení zápasu v Edenu na jinı den než pátek večer, kdy podle dosavadních zkušeností dělají chuligáni největší problémy. Například vloni při přípravě proti Nizozemsku zadržela v Amsterodamu policie přes 100 anglickıch fanoušků.

V den utkání se už lístky nebudou prodávat na internetu, kde jsou ještě momentálně k dostání na webu www.vstupenkyfotbal.cz. K dispozici jsou prostřední a nejvyšší cenová kategorie za 1900 a 2900 korun.

Utkání s Anglií v Edenu má vıkop v pátek ve 20:45. Po pěti z osmi zápasů evropské kvalifikace drží reprezentanti postupové druhé místo ve skupině o bod před třetím Kosovem. V pondělí národní celek nastoupí na Letné v přípravě proti Severnímu Irsku.