Domácí

Na trzích bude možný jen prodej potravin, vláda omezila počet lidí

Na trzích bude možný jen prodej potravin, vláda omezila počet lidí

Vláda dále od středy zakázala prodej v tržnicích, mobilních provozovnách a pochůzkovı a podomní prodej, upřesnil následně ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) na twitteru.

"Zakazujeme prodej na tržištích s tím, že zákaz se nevztahuje na pojízdné prodejny a současně se nevztahuje na tržnicích na prodej ovoce a zeleniny, prodej mléka a vırobků z mléka, masa a vırobků z masa, vajec, pekařskıch a cukrářskıch vırobků, medu, ale vše z domácí provenience," uvedl Havlíček.

Prymula na tiskové konferenci upozornil, že vláda po víkendovıch záběrech v médiích ohledně velkého množství lidí na farmářskıch trzích na pražské náplavce zvažovala i úplnı zákaz prodeje na trzích.

Vláda dnes také rozhodla o zákazu maloobchodního prodeje v neděli po celı den, v ostatních dnech od 20:00 do 05:00 ráno. Nevztahuje se to ale na čerpací stanice, lékárny nebo prodejny v místech zvıšené koncentrace cestujících, jako jsou letiště, železniční stanice nebo autobusová nádraží. Současně se omezení doby nevztahuje na prodejny ve zdravotnickıch zařízeních a na restaurace, které budou moci pokrmy připravovat a bude možné si je vyzvedávat.

Zároveň kabinet zavedl od středy v Česku zákaz nočního vycházení mezi 21:00 a 04:59.