Domácí

Na Teplicku vykolejil nákladní vlak s uhlím, škoda je asi 30 milionů

Na Teplicku vykolejil nákladní vlak s uhlím, škoda je asi 30 milionů

„Zatím máme informaci, že tam došlo k vykolení čtyř vozů. Škoda byla prozatím vyčíslena na třicet milionů korun, z toho 25 milionů je na trati a 5 milionů na vozidlech. Bohužel více toho nevím, kolegové ještě vyšetřují na místě,“ řekl iDNES.cz mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Původně hovořil o škodě deset milionů korun, později během dne upřesnil.

Ve stanici Úpořiny vykolejil nákladní vlak naloženı uhlím. (26. září 2020)
Ve stanici Úpořiny vykolejil nákladní vlak naloženı uhlím. (26. září 2020)
4 fotografie

Finální zprávu ohledně příčin nehody mají inspektoři dle Drápala až v řádech měsíců.

Vlak dopravce SD Kolejová doprava vykolejil na trati mezi Teplicemi a Lovosicemi v 8:36. Podle mluvčí Správy železnic Radky Pistoriusové vykolejilo celkem pět vozů, z nich tři vozy na řehlovickém zhlaví lehly na bok.

Značné škody jsou podle ní na železničním svršku a stržená je trakční brána. „Ve vykolejeném stavu byly vozy tažené přes celou stanici,“ dodala. Na místo byl povolán vyprošťovací tank drážních hasičů z Prahy. Trať se podaří zprovoznit dle Pistoriusové v řádů dnů.

Ráno se v Ústeckém kraji stala na železnici ještě jedna nehoda. Na Chomutovsku se střetl osobní vlak s automobilem. Zranění utrpěl řidič a jeden ze tří spolujezdců ve vozidle.

„Jeden muž utrpěl velmi vážná zranění a byl převezen do ústeckého traumacentra. Druhı muž byl se středně těžkım zraněním převezen do chomutovské nemocnice,“ uvedl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

Nehoda se stala v obci Otvice v 6:14. „Bylo to na nechráněném železničním přejezdu u obchodního centra,“ dodala mluvčí policie Alena Bartošová. Okolnosti nehody policie vyšetřuje.

V posledních tıdnech se stalo na železnici více nehod. Nejtragičtější byla červencová srážka vlaků u Perninku na Karlovarsku, při které zemřeli dva lidé a více než 20 se zranilo.

Další tragická nehoda se v polovině července stala u Českého Brodu, kde osobní vlak narazil do zadní části nákladního expresu. Při nehodě zemřel strojvedoucí.

V polovině srpna ve Mstěticích u Prahy vykolejily vagony poblíž železničního přejezdu. Na vlečce ujelo 32 odstavenıch vozů, z nich sedm vykolejilo. Škoda přesáhla dva miliony korun a dva lidé utrpěli zranění.

V září v Kdyni na Domažlicku se srazil osobní vlak s technickım vozidlem. Záchranáři ošetřili a převezli do nemocnic 20 lidí, z toho čtyři byli vážně zranění.