Domácí

Na poštu v Praze přišel lupič s granátem. Vzal si pořadové číslo a pak si ‚vyzvedl' několik tisíc

Na poštu v Praze přišel lupič s granátem. Vzal si pořadové číslo a pak si ‚vyzvedl' několik tisíc

Praha  S granátem přišel loupit na poštu v pražské Krči v pátek dopoledne neznámı muž. Když mu pracovnice na přepážce vydala několik tisíc korun, odešel. Policisté po něm nyní pátrají a prosí o pomoc s hledáním lupiče i veřejnost. Na policejním webu to v sobotu oznámil mluvčí pražské policie Jan Daněk

Pachatel přišel na poštu v ulici Na Strži v pátek před 10:00. Vzal si pořadové číslo a počkal, až na něj přijde řada. Ženě na přepážce pak předložil text s vıhrůžkou a žádostí o vydání peněz.

Lupič na poště v pražské Krči
Lupič na poště v pražské Krči

„Zároveň poštovní pracovnici ukázal granát, kterı držel v ruce, a naznačoval jeho odjištění. Žena mu ve strachu o život vydala několik tisíc korun a muž z místa odešel,“ popsal situaci Daněk.

Policisté na webu zveřejnili záznamy z kamer na poště, které lupiče zachytily. Muž měl na hlavě čepici a na obličeji roušku, ale policisté přesto doufají, že by někdo mohl lupiče identifikovat.

„Na záběrech je totiž vidět, že muž kulhá, a někdo by ho podle toho mohl poznat. V případě, že je to tak, volejte na linku 158,“ požádal veřejnost mluvčí policie. Lupiči hrozí až deset let vězení.