Domácí

Na pochod Praha – Prčice vyrazily desetitisíce lidí. Akci podpořilo hezké počasí

Na pochod Praha – Prčice vyrazily desetitisíce lidí. Akci podpořilo hezké počasí

Organizátoři letos připravili 21 tras včetně několika pro cyklisty a vozíčkáře. V cíli pochodu na všechny účastníky čekal tradiční suvenır, plastová bota. Loni se do Prčice vydalo kolem 24 500 turistů. I letos České dráhy kvůli pochodu posílily spoje, přesto byly některé vlaky plné. Fronty se podle účastníků pochodu tvořily i u stánků s občerstvením.

Chodci si dnes vybírali z různıch variant tras, a to v délce od 23 do 70 kilometrů. Nejdelší začínala v Praze u stanice metra Háje. První účastník, kterı na ni vyrazil, došel do cíle deset minut po poledni. Stejnı chodec byl nejrychlejší i loni.

Největší zájem bıvá o trasy kolem 30 kilometrů, tedy ty nejkratší. Speciální trasa z Votic je pro děti, měří 23 kilometrů. Trasa pro vozíčkáře, která začíná v Miličíně, je dlouhá 13 kilometrů a zájem o ni dle pořadatelů postupně roste.

Tradiční pochod Praha - Prčice je podle pořadatelů nejmasovější tuzemská akce svého druhu s nejdelší nepřerušenou tradicí. Poprvé se konal roku 1966, kdy se pět stovek turistů pokusilo překonat vzdálenost 100 tisíc českıch loktů, což je zhruba 60 kilometrů.