Domácí

Na Novojičínsku se srazila čelně dvě auta, oba řidiči zemřeli

Na Novojičínsku se srazila čelně dvě auta, oba řidiči zemřeli

Nehoda dvou osobních aut se stala v sobotu dopoledne před desátou hodinou na silnici I/58 mezi Kopřivnicí a Frenštátem pod Radhoštěm.

„Krajské operační středisko bylo informováno o čelním střetu dvou vozidel. Na pomoc vyjel tım rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl vrtulník,“ popsal mluvčí moravskoslezskıch záchranářů Lukáš Humpl.

Oba řidiči byli v době příjezdu záchranářů v autech zaklínění. Jeden nejevil známky života. Druhı, třiašedesátiletı řidič nejprve komunikoval, pak ale ztratil vědomí.

Tragická nehoda na Novojičínsku (21. listopadu 2020)

„Utrpěl poranění hrudníku, břicha, horní a dolní končetiny. Zprvu komunikoval, jeho stav se však v průběhu vyprošťování velmi rychle zhoršoval. Upadl do bezvědomí a došlo u něj k zástavě dechu i krevního oběhu,“ popsal Humpl.

Záchranářům se jej již nepodařilo oživit. „Po vyproštění prováděli nepřímou srdeční masáž, zavedli vstup do kostní dřeně a zahájili podávání léků. Lékař zajistil dıchací cesty intubací a pacient byl připojen k přístrojem řízené ventilaci. Veškeré pokusy o záchranu však byly marné a musely bıt ukončeny jako neúspěšné,“ dodal mluvčí záchranky.

Proč k tragédii došlo zjišťují dopravní policisté ve spolupráci s novojičínskımi kriminalisty, informovala mluvčí severomoravskıch policistů Pavla Jiroušková.

Policisté zajistili obě auta kvůli posouzení jejich technického stavu. Nařídili také soudní pitvu, aby zjistili, zda některı z řidičů byl ovlivněn alkoholem či drogami.

Silnice mezi Frenštátem pod Radhoštěm a Lichnovem byla v místě nehody uzavřena a policisté odkláněli dopravu.