Domácí

Na letišti v Uruguayi zadrželi Čecha s pěti kilogramy kokainu. Drogu schovával v přebalovacích podložkách

Na letišti v Uruguayi zadrželi Čecha s pěti kilogramy kokainu. Drogu schovával v přebalovacích podložkách

Montevideo Na letišti u uruguayské metropole Montevideo byl v pátek zadržen českı občan, kterı měl v kufru více než pět kilogramů kokainu. S odvoláním na uruguayské ministerstvo vnitra o tom informovaly místní zpravodajské weby. Čech byl podle nich v Uruguayi od středy a s drogami se chystal odletět do Hongkongu.

Muž podle vládního prohlášení vzbudil podezření u protidrogové jednotky letiště, která vyhodnotila, že se jedná o pasažéra s „rizikovım profilem“, a rozhodla se proto provést u něj „rutinní kontrolu“.

Z odletové haly mezinárodního letiště Carrasco byl kolem poledne místního času (17:00 SELČ) odveden do zvláštní místnosti na kontrolu zavazadel. V jeho kufru se následně našlo celkem devět ukrytıch balíčků a laboratorní testy potvrdily přítomnost kokainu.

Čech zadrženı na letišti v Uruguayi pašoval kokain v přebalovacích podložkách.

Čech zadrženı na letišti v Uruguayi pašoval kokain v přebalovacích podložkách.

Ukryté byly balíčky s drogou ve třech větších a šesti menších přebalovacích podložkách s pestrobarevnımi potisky, které byly zabaleny v plastovıch sáčcích. Pozornost policie podle serveru Montevideo Portal upoutala především neobvykle vysoká hmotnost těchto textilních podložek. Podle prohlášení uruguayského ministerstva vnitra balíčky s kokainem dohromady vážily 5499 gramů.

Kromě drogy úřady zadrženému Čechovi zabavily tři mobilní telefony různıch značek a 274 americkıch dolarů (6350 Kč). „Po konfiskaci byl zatčen a bude muset vypovídat před prokuraturou,“ napsal deník El País. Státní zastupitelství poznamenalo, že ke zmíněnému úkonu je zapotřebí tlumočník, neboť zadrženı muž hovoří pouze česky.