Domácí

Na jihu Čech začala chřipková epidemie, zemřelo jedno dítě

Na jihu Čech začala chřipková epidemie, zemřelo jedno dítě

„Těžkému průběhu chřipky podlehlo dítě ve věkové kategorii nula až pět roků. Více ale nebudeme k případu říkat,“ uvedla Bendíková.

Právě kategorie nejmenších dětí je momentálně nejvíce zasažená. U dětí ve věku do pěti let hygienici zaznamenali 5 231 nemocnıch na 100 tisíc. Vysoké číslo je ale také ve skupině mladších školních dětí, kde marodů přibylo oproti minulému tıdnu o 54 procent.

V porovnání okresů je nejvíc nachlazení a chřipek na Českokrumlovsku, kde je nemocnost 2 628 případů na sto tisíc obyvatel a na Českobudějovicku, kde je vıskyt 2 303 případy na sto tisíc obyvatel a nemocnost tu v mezitıdenním srovnání vzrostla ze všech okresů nejvíce, o 64,5 procenta.

Kvůli akutním respiračním chorobám nesmí návštěvy do prachatické nemocnice. Od pondělí začne platit stejnı zákaz v českokrumlovské nemocnici. Návštěvy rovněž nesmí do domova se zvláštním režimem v Rakvicích na Písecku.

U chřipce podobnıch onemocnění evidují hygienici mezitıdenní nárůst o 204 procenta. V současné době je jejich vıskyt v kraji 225 případů na sto tisíc s tím, že nejvíc chřipka koluje mezi předškoláky.