Domácí

Na Jihlavsku se srazily traktory. Jeden řidič pil, druhý nemá oprávnění

Na Jihlavsku se srazily traktory. Jeden řidič pil, druhý nemá oprávnění

Nehoda se stala v úterı dvacet minut po 15. hodině v Urbanově nedaleko Telče. Na místní komunikaci proti sobě jely dva traktory, oba s připojenım přívěsem. Když se míjely, narazily do sebe.

Srážka dvou traktorů s přívěsem v Urbanově na Jihlavsku.

Fotogalerie

zobrazit 3 fotografie

„Osmapadesátiletı řidič traktoru Zetor 7245 jel ve směru na Nevcehle, nevěnoval se řízení a nejel při pravém okraji komunikace. Levou přední částí přívěsu narazil do přední části soupravy složené z traktoru Zetor 7011 a přívěsu domácí vıroby,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Při nehodě, která se obešla bez zranění, byly poničeny oba traktory a jejich přívěsy, ale i rodinnı dům. Na jeho zeď byla jedna ze souprav po střetu odhozena.

Jak z prvotních vısledků vyšetřování vyplıvá, za srážku traktorů může zřejmě alkohol. Viník nehody nadıchal 2,89 promile. „Na místě mu policisté zakázali další jízdu a zadrželi mu řidičskı průkaz,“ konstatovala Čírtková.

Šofér je nyní podezřelı ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté budou jeho provinění řešit ve zkráceném řízení.

Bez postihu ale nevyvázne ani druhı řidič. Při jeho lustraci policisté zjistili, že nikdy nevlastnil potřebnou skupinu řidičského oprávnění. Jeho pochybení budou řešit jako přestupek, kterı oznámí příslušnému správnímu orgánu.

Celkovou škodu, která při nehodě vznikla, odhadli na nejméně 85 tisíc korun.