Domácí

Na Hodonínsku se čelně srazil nákladní vůz s osobním, dva lidé nehodu nepřežili

Na Hodonínsku se čelně srazil nákladní vůz s osobním, dva lidé nehodu nepřežili

Strážnice (Hodonínsko) U Strážnice na Hodonínsku se ve středu ráno čelně srazil osobní vůz s nákladním, dva lidé při nehodě zemřeli, další je v kritickém stavu. Silnice je v místě uzavřena. Informovali o tom policejní mluvčí Petr Zámečník a mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Nehoda se stala na silnici číslo 55 mezi Strážnicí a obcí Vnorovy kolem 7:30. „Silnice je momentálně uzavřena kvůli odstraňování následků nehody,“ uvedl Zámečník. Příčinu nehody policie vyšetřuje. Podle mluvčího to byl čelní střet, účastníky nehody byli tři muži.

Na místě zasahoval záchranářskı vrtulník. „Dva lidé zemřeli ještě před příjezdem záchranářů. Jeden pacient byl na řízené ventilaci v kritickém stavu letecky transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno - Bohunice,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Objízdná trasa vede přes Bzenec a Veselí nad Moravou. Podle aktuálních údajů na webu Dopravniinfo.cz by omezení v místě mohlo skončit kolem 14:40.

Ve stejném úseku se v roce 2017 čelně střetly dva osobní vozy, při nehodě tehdy zemřeli čtyři lidé včetně viníka. Mladı řidič podle znaleckého posudku v důsledku nepřiměřené rychlosti nezvládl zatáčku a vjel do protisměru.