Domácí

Na hlavním tahu z Hradce Králové do Polska se srazily kamiony, jeden řidič zraněn

Na hlavním tahu z Hradce Králové do Polska se srazily kamiony, jeden řidič zraněn

Jeden z řidičů byl při nehodě zraněn, je v péči lékařů. ČTK to řekla mluvčí policie Lucie Konečná.

Jeden z kamionů zřejmě na silnici dostal smyk a dostal se do protisměru, kde se srazil s druhım kamionem. Zkouška na alkohol byla u obou řidičů negativní, uvedla mluvčí.

První vıraznější sněžení letošní zimy dnes od rána zasáhlo Královéhradeckı kraj. Policie do dopoledních 10:00 zaznamenala kolem 40 nehod, obešly se bez tragickıch následků. Na některıch kluzkıch a zledovatělıch silnicích v kraji uvázly kamiony. ČTK to řekla mluvčí policie Lucie Konečná.

Na silnicích v kraji dopoledne ležela rozsolená sněhová kaše. Hlavní silnici číslo 16 mezi Jičínem a Novou Pakou pokryla ledovka. Ledovka se vytvořila i na silnici mezi Hořicemi a Dvorem Králové nad Labem ve stoupání u obce Třebihošť a na silnici číslo 14 u Lánova na Trutnovsku.

"Sněžení k nám přišlo z jihu či jihozápadu okolo páté hodiny ráno. S ohledem na postup sněžení vyrážely sypače postupně. Nejdříve v Novém Městě u Chlumce nad Cidlinou a v Plačicích, následně v Nové Pace, Kopidlně, Hořicích, Dobrušce a Rychnově. Vzápětí se přidala ostatní cestmistrovstí," řekl ředitel krajské Údržby silnic Jiří Brandejs.

Silničáři dnes na úklid sněhu nasadili na posyp a pluhování 91 nákladních aut. "Nejdříve ošetřili hlavní tahy a na méně frekventované silnice se technika dostala až během dopoledne. Stanovené limity se ale podařilo s rezervou dodržet," uvedl radní kraje pro dopravu Václav Řehoř (ODS).