Domácí

Na Covid-19 zemřel v Česku další 24. člověk, nakažených osob je už přes tři tisíce

Na Covid-19 zemřel v Česku další 24. člověk, nakažených osob je už přes tři tisíce

Praha S nemocí Covid-19, kterou způsobuje koronavirus, zemřelo v Česku zatím 24 lidí. Ministerstvo zdravotnictví o úmrtí dalšího člověka informovalo v úterı na svém webu. Případů nákazy koronavirem je 3002, za úterı zatím o jeden víc.

Během pondělí nemocnıch přibylo 184. Z nemoci se podle údajů z pondělního večera uzdravilo 25 lidí. Testů na koronavirus bylo během pondělí provedeno 5313, dosud nejvíc za jeden den, vyplıvá z informací na webu.

V pondělí se počet oznámenıch úmrtí na nemoc Covid-19 zvıšil o sedm. V neděli ministerstvo zdravotnictví informovalo o pěti úmrtích, v sobotu o dvou. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pondělí uvedl, že všichni zemřelí trpěli dalšími chorobami nebo byli ve vyšším věku. Vyléčenıch během pondělí přibylo o 14.

V nemocnicích skončilo podle pondělních údajů 291 lidí s nemocí Covid-19. Zhruba pětina z nich, konkrétně 64 bylo podle webu ministerstva ve vážném stavu. Víc než čtvrtina z hospitalizovanıch se z nemoci vyléčila, nebo byla propuštěna do domácí karantény.

Počet provedenıch testů na koronavirus přes víkend klesal. V pondělí se ale množství proti neděli téměř zdvojnásobilo, počet převıšil dosavadní maximum 5247 testů z pátku. Celkově bylo provedeno 48 811 testů včetně opakovanıch u stejného člověka.