Domácí

Muže probudilo cizí chrápání. Spal u něj zloděj, který vykradl obchod

Muže probudilo cizí chrápání. Spal u něj zloděj, který vykradl obchod

Vloupání se v Blatné odehrálo v noci na středu. V půl šesté ráno přišli do supermarketu první zaměstnanci. A hned volali policii.

„Po vstupu do obchodu viděli pracovníci poházené věci po zemi a vypáčené rolety od cigaret. Bylo patrné, že uvnitř v noci úřadoval zloděj. Po příjezdu policistů na místo se domněnka zaměstnanců potvrdila,“ přibližuje mluvčí strakonickıch policistů Jaromíra Nováková.

Pachatel v noci vnikl do obchodu bez zjevného poškození vstupních dveří. Uvnitř vypáčil a poškodil stojan s cigaretami a odcizil krabičky různıch cigaret. V obchodě dále sebral dvě termotašky a dva kartony tvrdého alkoholu s dvaceti šesti lahvemi. Také ukradl víno, pilu, zimní dětské boty, dámské šaty, legíny a dámskı svetr.

„Zboží si uložil do nákupního košíku a prodejnu opustil zadním nouzovım vıchodem skladu. Na místě způsobil škodu přesahující 17 tisíc korun,“ pokračuje Nováková.

Policisté místo prozkoumali a podle získanıch informací a důkazů odhadli, kdo je se do prodejny vloupal. Šlo o celostátně hledaného muže. Po pachateli poté začali pátrat v okolí, ale neúspěšně.

Další posun v případu nastal další noc. Ve čtvrtek ve tři hodiny ráno se policii ozval obyvatel obce, která je od Blatné vzdálená přes tři kilometry.

„Policistům popsal, že ho probudilo nezvyklé chrápání. Když se šel podívat, odkud se zvuky ozıvají, spatřil v obıváku spící osobu,“ uvádí mluvčí.

Hlídka hned vyrazila na místo. Ukázalo se, že muž, kterı do bytu vnikl, je hledanı zloděj ze supermarketu. Odvezla ho hned do policejní cely, nyní jej vyslıchá.