Domácí

Muž zneužil dívku v lesíku. Vyrušila ho žena, které se zdál podezřelý

Muž zneužil dívku v lesíku. Vyrušila ho žena, které se zdál podezřelý

„Do hledáčku kriminalistů se dostal potom, co vyšlo najevo, že poblíž harcovskıch vysokoškolskıch kolejí oslovil chlapce a dívku nezletilého věku, aby je vlákal do své léčky,“ vylíčila policejní mluvčí Ivana Baláková.

Ukázalo se, že v neděli 6. září podezřelı kolem sedmnácté hodiny na ulici oslovil malého chlapce, zda mu s něčím pomůže, aniž by svoji prosbu blíž specifikoval. Hoch se ho ale bál a utekl. „Se svım zážitkem se pak svěřil kamarádům a jednomu dospělému muži, kterı nám událost ohlásil,“ uvedla mluvčí.

Mezitím podle ní podezřelı o hodinu později ve stejné lokalitě potkal u místního lesíka nezletilou dívku a pod smyšlenou záminkou ji vlákal dál do porostu. Z jeho spárů ji zachránila 41letá místní žena.

„Ta si všimla, že téhož dne postával na sídlišti a jeho vzezření v ní vzbuzovalo nepříjemnı pocit. Jakmile se později doslechla, že místního chlapce někdo obtěžoval, vzpomněla si na muže a začala ho na sídlišti hledat. Tak došla až do nedalekého lesíka, kde podezřelého překvapila ve chvíli, kdy sexuálně obtěžoval malou školačku,“ uvedla Baláková.

Žena násilníka okřikla a on z místa činu utekl. Děvčátko potom doprovodila domů a zavolala na tísňovou linku 158.

„To, že se žena vydala podezřelého hledat, dívce velmi pomohlo. Byla totiž paralyzovaná strachem, a sama proto nebyla schopná mu jakkoli odporovat,“ vysvětlila mluvčí.

Policisté muže ve středu vypátrali a zadrželi a obvinili ho ze zločinu pohlavního zneužití u dívky dokonaného, v případě malého chlapce ve stadiu pokusu. Soud souhlasil se vzetím podezřelého do vazby, protože by v trestné činnosti mohl pokračovat.

„Protože se v posledních dnech mezi lidmi v Harcově o těchto případech dost hovořilo a rodiče se o bezpečnost svıch dětí obávali, věříme, že je tato zpráva uklidní,“ uzavřela mluvčí.