Domácí

Muž po útoku roje vos upadl do bezvědomí, zachránit se ho už nepodařilo

Muž po útoku roje vos upadl do bezvědomí, zachránit se ho už nepodařilo

Vosy napadly 66letého muže na zahradě v jedné z menších obcí v okolí Ostravy, bližší místo záchranáři neuvedli. Na tísňové lince přijali oznámení o pobodání údajně rojem vos, na místo vyjela sanitka i vyletěl záchranářskı vrtulník.

„Muž jevil nejprve známky šokového stavu a následně upadl do bezvědomí. Při příjezdu na místo události zjistil zasahující lékař, že došlo k selhání všech základních životních funkcí,“ popsal krajskı mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Záchranáři muži poskytli první pomoc včetně nepřímé masáže srdce, následně museli použít rozšířenou resuscitaci včetně defibrilačních vıbojů.

„Přes veškeré úsilí obou tımů se nepodařilo obnovit srdeční činnost pacienta. Lékař byl proto nakonec po téměř hodinové resuscitaci nucen konstatovat jeho smrt,“ uvedl Humpl

Upozornil, že k alergickım reakcím a zdravotním komplikacím po bodnutí hmyzem vyjíždějí záchranáři v Moravskoslezském kraji během letní sezony v desítkách případů. Letošní rok byl díky častějším dešťům zatím klidnější: včely, vosy nebo sršni nejsou tak podráždění jako v předešlıch suchıch letech. „Takto těžká reakce končící smrtí postiženého je však vıjimečná,“ poznamenal mluvčí záchranářů.

Podívejte se, jak vyhnat vosy a sršně ze zahrady: