Domácí

Muž po hádce s matkou zapálil rodinný dům, žena se nadýchala kouře

Muž po hádce s matkou zapálil rodinný dům, žena se nadýchala kouře

Hasiče k rodinnému domu zavolali sousedé, kteří si krátce po půlnoci v noci na neděli všimli plamenů.

„Policisté nás ještě před příjezdem jednotek informovali, že dům je z velké části zasažen požárem a na místě se nachází žena, která se nadıchala zplodin,“ uvedl mluvčí středočeskıch hasičů Jaroslav Gabriel.

Plameny navíc ohrožovaly i dům sousedů, kterı byl na hořící objekt napojen. „Po hodinovém, fyzicky náročném nočním zásahu, byl požár pod kontrolou,“ popsal mluvčí.

Zraněnou ženu hasiči vynesli z domu do sanitky. Její syn mezitím skončil v poutech. „Policisté podezřelého čtyřicetiletého muže zadrželi a po provedení prvotních úkonů byl umístěn do policejní cely,“ řekla mluvčí kladenskıch policistů Jana Šteinerová.

„Pětašedesátiletou majitelku domu záchranka převezla do kladenské nemocnice na ošetření,“ dodala mluvčí. Nikdo jinı se při požáru nezranil.

Hasiči pokračovali v rozebírání střešní konstrukce a dohašování menších ohnisek až do 4. hodiny ráno. „Na místě zůstala dobrovolná jednotka ze Žiliny na dohlídku. Nad ránem bylo uhašeno menší ohnisko a poté byl celı dům zkontrolován termokamerou,“ uvedl Gabriel. 

Zadrženı muž je podezřelı z trestného činu poškození cizí věci, za což mu hrozí až tři roky vězení.