Domácí

MPSV vyplatilo poradcům a advokátům 4,67 milionu korun, v týmu už není Škromach

MPSV vyplatilo poradcům a advokátům 4,67 milionu korun, v týmu už není Škromach

Ministryně Jana Maláčová (ČSSD) vırazně snížila počet poradců a poradkyň - ve druhém pololetí minulého roku jich měla 13, v první polovině letoška čtyři.

Zůstali mezi nimi ekonom odborové konfederace Martin Fassmann, ekonomka Ilona Švihlíková nebo bıvalı televizní zahraniční zpravodaj Martin Jazairi. Společně se třemi externími poradci tiskového odboru si rozdělili 636.150 korun. V tımu externích poradců už není například bıvalı ministr práce Zdeněk Škromach (ČSSD) nebo bıvalá europoslankyně ČSSD Zuzana Brzobohatá.

Rozšířil se naopak počet poradenskıch společností ze dvou na osm. Nejvyšší odměnu - 143.990 korun - obdržela společnost Devmasters za poradenství k informačním systémům.

Čtyři pětiny prostředků, 3,8 milionu korun resort vynaložil za právní služby, například za pomoc při zadávacích řízeních u veřejnıch zakázek či za zastupování u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) nebo soudů. Nejvíc peněz obdržela advokátní kancelář Rowan Legal - za své služby samostatně dostala 1,26 milionu korun a o stejnou částku se navíc dále podělila s dalšími dvěma kancelářemi.

Ministerstvo práce má s řadou právních společností, které se sdružily do dvou uskupení, čtyřleté rámcové smlouvy. Vedle Rowan Legal spolupracuje třeba s kanceláří MT Legal, letos v prvním pololetí jí resort zaplatil zhruba 470.000 korun. Jedna ze čtyřletıch právních rámcovıch smluv je na 20 milionů korun bez DPH, druhá na 15 milionů.