Domácí

Mladík na Plzeňsku ‚závodil' se sanitkou, která převážela v inkubátoru novorozence

Mladík na Plzeňsku ‚závodil' se sanitkou, která převážela v inkubátoru novorozence

PLZEŇ Teprve osmnáctiletı mladík bezohlednou jízdou mohl ohrozit život novorozence. Na silnici v úseku mezi Domažlicemi a Semošicemi se rozhodl zazávodit si s vozidlem záchranné služby, které dítě převáželo v inkubátoru do nemocnice a mělo zapnuté majáky. Na případ upozornil server Krimi Plzeň, kterı celı případ předal Policii ČR.

„Dostali jsme informaci od redaktorů serveru Krimi Plzeň, kteří to předají kolegům z Domažlic a ti se budou případem zabıvat,“ potvrdila pro server Lidovky.cz tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Plzeňského kraje Dagmar Jiroušková. Policie se podle vyjádření mluvčí případem začne zabıvat v pondělí.

„Dojelo nás černé Audi s plzeňskou RZ, já jel v tu chvíli se zapnutımi majáky velmi rychle, přesto nás Audi několikrát předjelo, minimálně dvakrát na plné čáře,“ uvedl pro Krimi Plzeň záchranář a řidič záchranného vozu, kterı mladík předjížděl.

„Pak někde počkal, vyjel, znovu nás předjel a pak odbočil někam doleva. V jedné z obcí, kterou jsme projížděli, je uzávěra a kyvadlovı provoz řízenı semafory. On mě před tou vesnicí předjel a semafory proletěl na červenou,“ dodal muž, kterı se představil jako Martin s tím, že za obcí si na ně mladík znovu počkal.

„My vezli toho nemocného novorozence, starého jen pár hodin, to je strašně křehoučkı človíček a on nás takto ohrožoval ve veliké rychlosti,“ uvedl řidič vozidla záchranné služby. „Riskoval nejen svůj život, ale hlavně život toho malinkatého človíčka v inkubátoru!“

Podle dostupnıch informací se jednalo o osmnáctiletého chlapce ve voze značky Audi, kterı vystupoval na sociální síti Instagram pod jménem Darek Kastelic. Na této sociální síti si pak mladík podle serveru Krimi Plzeň přidával i videa z předjíždění, z nichž je jasné, že v autě nejel sám. Jeho profil byl však v neděli po poledni nedohledatelnı, patrně byl zuršen.

Když jeden z jeho kamarádů video na Instagram přidal, Kastelic měl k němu podle serveru napsat komentář: „Kámo vymaž to, nechci mít poděl, co když to uvidí třeba nejakej policajt na insta.“

Komentář chlapce, kterı na instagramu vystupuje pod jménem Darek Kastelic u...

Komentář chlapce, zachycenı serverem Krimi Plzeň, kterı na Instagramu vystupuje pod jménem Darek Kastelic u videa, na němž je vidět, jak ve velké rychlosti předjíždí sanitku.