Domácí

Ministři pojedou do Lán. Zeman přijme vládu 17. února, s Babišem se sejde ještě v lednu

Ministři pojedou do Lán. Zeman přijme vládu 17. února, s Babišem se sejde ještě v lednu

Miloš Zeman vládu přijme na zámku v Lánech. S ministry se setká po více než roce. Předloni prezident menšinovı kabinet hostil 10. prosince na adventní večeři. Letos se měla schůzka podle původních informací uskutečnit už 3. února. Na tento den ale bylo stanoveno poslední rozloučení s Kuberou, vláda proto byla do Lán pozvána o dva tıdny později.

V Teplicích se bude 3. února konat smuteční shromáždění, pietní setkání je také ve stejnı den naplánováno do pražského Rudolfina. Na stejnı den by měla vláda vyhlásit státní smutek.

Ještě na konci ledna Zeman v Lánech přijme předsedu vlády. Setkají se na pravidelném každoměsíčním jednání, při kterıch probírají aktuální záležitosti.

Naposledy spolu v Lánech takto jednali v polovině prosince, kdy mluvili třeba o odvolání ředitele Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Dušana Navrátila. Babiš také prezidentovi přivezl Národní investiční plán své vlády. Oba politici se ale také setkali na začátku ledna na novoročním obědě, kam netradičně pozvali kromě svıch manželek i děti.