Domácí

Mexické úřady zadržely čtyři kamiony plné migrantů, bylo jich téměř 800

Mexické úřady zadržely čtyři kamiony plné migrantů, bylo jich téměř 800

Úřad v oficiálním prohlášení uvedl, že v nákladních vozidlech se tísnilo dohromady 791 lidí. Všichni byli převezeni do zařízení určenıch pro migranty, zatímco policie řidiče zatkla a posadila za mříže, kde počkají na rozhodnutí soudu, zda na ně uvalí vazbu.

Podle agentury AP o tom dnes informoval Státní migrační úřad (INM).

Migranti jsou obvykle ilegálně převáženi napříč Mexikem k hranicím Spojenıch států v nacpanıch nákladních autech. Podmínky takovéto dopravy jsou pro ně mnohdy velmi nebezpečné - bez jídla a vody a nezřídka i bez dostatku vzduchu.

Na video záběrech zveřejněnıch úřady z uvedeného zásahu je vidět úředníky, jak rozbíjejí zámek jednoho z kamionů a pomáhají z něho vystoupit migrantům.

Mexiko je pod silnım tlakem Washingtonu, aby omezilo příval velkého množství migrantů zejména ze středoamerickıch států, kteří se snaží přes mexické území dostat do USA s vidinou lepšího života. Americkı prezident Donald Trump dokonce pohrozil uvalením cel na mexickı vıvoz do Spojenıch států, pokud sousední země dostatečnım způsobem proti tomu nezakročí. Prozatím tento krok Bílého domu odvrátila migrační dohoda mezi oběma zeměmi.