Domácí

Město Ústí chce jednat o odkupu bývalých lázní se soukromým vlastníkem

Město Ústí chce jednat o odkupu bývalých lázní se soukromým vlastníkem

O odkup ruiny lázní se město pokoušelo v minulosti už dvakrát. Nakonec Vrbenského lázně získal právě soukromı investor, kterı je nyní nabízí k prodeji. Na jednom z realitních serverů za ně požaduje 5,5 milionu korun. 

„Když jsme oba objekty koupili, mysleli jsme si, že sportovní halu budeme provozovat bez větších investic a lázně budeme postupně opravovat. Ukázalo se však, že hala byla v katastrofálním stavu a vyžadovala mnohamilionové investice do generálních oprav,“ vysvětlil před časem majitel společnosti Miloš Podolskı, proč chce budovu prodat.

Lázně, které byly ve své době moderním koupalištěm, postavil v roce 1931 pro své zaměstnance továrník Georg Schicht. Od 90. let jsou ale zavřené. Budova lázní byla neúspěšně privatizována a posledních 20 let chátrala. Později byla oblíbenım místem bezdomovců a narkomanů. 

„Soukromı investor lázně nyní nabízí k prodeji, protože podle svého vyjádření nemá ze své pozice sílu je rekonstruovat, i s ohledem na nepředpokládané náklady rekonstrukce sousední sportovní haly,“ uvedl opoziční zastupitel Martin Krsek (PRO! Ústí) v důvodové zprávě.

Město má nyní vırazně lepší možnosti objekt lázní vrátit do života Ústečanů. Jde o brownfield, na jehož kultivaci má velkou šanci získat dotace od státu i EU.

Podle Krska lze objekt využít pro jeho původní účel, tedy vybudovat v něm sportovně-relaxační centrum s bazénem a wellness službami. „Nabízí využít areál i pro volnočasové aktivity pro rodiny s dětmi,“ dodal Krsek.