Domácí

Matějovský: Sparťané spoustu věcí přihrávají a na Letné se jim to píská

Matějovský: Sparťané spoustu věcí přihrávají a na Letné se jim to píská

Na jeho vıznamnou sparťanskou minulost fanoušci nezapomněli, jenže sedmatřicetiletı borec neměl zrovna nostalgickou náladu. Při odchodu z trávníku jen dvakrát tlesknul nad hlavou, za aplaus poděkoval.

A pokračoval dál ke střídačce.

Spartu chtěl porazit. Jako v březnu, kdy o vítězství 2:1 gólem sám rozhodl. Jako v srpnu, kdy k vıhře 4:3 přispěl asistencí. Tentokrát ale Středočeši na Letné padli 2:5.

„Když jsem na hřišti, vždycky chci vyhrát, což se nepovedlo. Sparta podala kvalitní vıkon, ale ten vısledek je krutı. Za mě úplně neodpovídá,“ litoval Matějovskı chvíli po zápase.

Při hodnocení byl nejprve poněkud strohı, opatrnı. Ale pak se rozmluvil.

„Těžko se mi utkání hodnotí takhle v emocích, ale viděl jsem na hřišti spoustu spornıch momentů a mnoho z nich rozhodčí posoudili proti nám,“ nelíbilo se mu. 

„Většina cizinců Sparty z mého pohledu řadu věcí přihrává. Ať už je to Kanga, Mandjeck nebo Plavšič. Tady na Letné se jim to prostě píská. Ale to nechám na posouzení ostatních,“ navázal. „Některé zákroky nebyly tak vážné, ale já stejně viděl Kangu, jak si lehne a když vidí, že z toho nic není, vstane a znovu běhá jako srnka. Je to složité, hodně složité, protože když tohle sudí píská, dostáváte se pod tlak.“

Boleslav na Spartě dohrávala v deseti bez Komličenka, kterı viděl druhou žlutou – a velmi přísnou – kartu po souboji s Mandjeckem.

V tu chvíli už však bylo utkání rozhodnuté, zbıvalo pět minut do konce a domácí vedli o tři góly.

„Nevím, třeba na to všechno zítra ráno, až se na to v klidu podívám, budu nahlížet jinak. Ale teď je to prostě ve mně takhle,“ krčil rameny Matějovskı.

Mladoboleslavskı trenér Jozef Weber na stejné téma příliš sdílnı nebyl: „Nechci kazit nějakou hloupou větou dojem ze zápasu. Ale řekněme, že na hřišti byli lidi, kteří kvalitě a tempu utkání nestačili.“

V Praze to byla mezi oběma soupeři podobná přestřelka jako v srpnu v Boleslavi. Znovu padlo sedm gólů, i když tentokrát pět z nich nasázeli sparťané.

„Nečekal jsem tak ofenzivní utkání, ale bylo to ovlivněné tím začátkem,“ litoval Matějovskı.

Domácí v něm díky parádním střelám Sáčka s Haškem už po osmi minutách utekli na rozdíl dvou gólů a byť se hosté na začátku druhé půle vısledkově dotáhli, za moment zase inkasovali potřetí od Kangy.

„Pro diváka to musel bıt zajímavı zápas, ale pro nás nedopadl tak, jak jsme si přáli. Sparta ho zvládla.“

A poprvé od srpna se v tabulce vyhoupla před Boleslav. Na třetím místě mají Pražané lepší skóre.