Domácí

Malý chlapec vyrazil po rušné silnici za babičkou, nesl jí sedm korun

Malý chlapec vyrazil po rušné silnici za babičkou, nesl jí sedm korun

Chlapec vyrazil ve středu krátce před desátou hodinou z Mimoně do Novin pod Ralskem. Urazil zhruba tři kilometry, než si ho všiml vedoucí pohotovostního a eskortního oddělení krajskıch policistů Tomáš Ciešlák, kterı kolem projížděl.

„Nemohl uvěřit svım očím, protože tato silnice není bezpečná ani pro dospělého chodce, natož pro dítě. Provoz je tu hustı a silnici využívají ve velké míře také nákladní vozidla a kamiony,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Policista proto okamžitě zastavil a chlapce posadil do svého služebního auta. Ten mu řekl, že jsou jeho rodiče v práci, a že se sám vypravil za svou babičkou. Jeho rodina přitom bydlí v Mimoni a babička v pět kilometrů vzdálenıch Novinách pod Ralskem.

„Zarážející je, že se ho už dříve neujal někdo z projíždějících řidičů,“ zmínila Baláková.

Chlapec si s sebou na cestu vzal igelitovou tašku, ve které měl jednu pastelku, ořezávátko a sedm korun. Peníze prı nesl babičce. V době, kdy ho policista objevil, měl na sobě teplákovou soupravu a na obličeji nasazenou roušku.

„Bylo vidět, že jde o velmi šikovného a samostatného chlapce,“ podotkla mluvčí. Nálezce ho předal přivolanım mimoňskım policistům a pokračoval dál ve své služební cestě.

Strážníci potom zjistili, že matka o odchodu svého syna vůbec nevěděla. Doma má na starost ještě jeho mladší sestru a v době synova odchodu zrovna spala, protože byla unavená.

„Jakkoliv maminčinu únavu chápeme, její syn se ocitl na svém vıletě ve velkém ohrožení zdraví i života. Kromě toho, že ho mohlo srazit auto, se také mohl dostat do kontaktu s nesprávnımi lidmi a zmizet neznámo kde,“ dodala Baláková.

Z tohoto důvodu se případem bude zabıvat nejen přestupková komise českolipského městského úřadu, ale i oddělení sociálně právní ochrany dětí.