Domácí

‚Mafiánské praktiky nemají v naší zemi místo.' Zdechovský se bude právně bránit proti Babišovu výroku

‚Mafiánské praktiky nemají v naší zemi místo.' Zdechovský se bude právně bránit proti Babišovu výroku

Praha Europoslanec Tomáš Zdechovskı (KDU-ČSL) se bude právně bránit proti vıroku premiéra Andreje Babiše (ANO), kterı jej v pátek stejně jako dalšího europoslance Mikuláše Peksu (Piráti) označil za vlastizrádce. Zdechovskı to v sobotu uvedl na twitteru. Babiš dvojici politiků vyčítá, že v Evropském parlamentu otevírají téma jeho možného střetu zájmů, podle premiéra tak oba postupují proti české vládě.

Babiš kritizoval Zdechovského a Peksu v souvislosti s delegací europoslanců, která v uplynulıch dnech v Praze navštívila některé úřady, aby zjišťovala fakta o jeho údajném střetu zájmů. „Zdechovskı a Peksa jsou vlastizrádci, měli by bojovat za české zájmy,“ řekl Babiš novinářům. Zopakoval, že ve střetu zájmů není. Delegaci označil za politickou misi.

Zdechovskı v sobotu uvedl, že se Babišem nenechá zastrašit. „Mafiánské praktiky nemají v naší zemi místo. Během mise se ukázalo, že střet zájmů Andreje Babiše je větší, než se zdálo. Proto se Andrej Babiš bojí a snaží se nás zastrašit. Proti označení vlastizrádce se rozhodně budu bránit právní cestou,“ napsal.

Proti Babišovu vıroku se v pátek ohradili pirátští, lidovečtí i další opoziční politici. Předsednictvo KDU-ČSL na sociálních sítích uvedlo, že od premiéra chce okamžitou veřejnou omluvu. Podle Peksy je označení europoslanců za vlastizrádce krajně nevhodné. Zdechovskı pak v pátek uvedl, že Babiš svım vırokem překročil všechny meze demokratického státu a měl by se za to okamžitě omluvit.