Domácí

Mácháč plný kriminality. Takový byl první den festivalu v Doksech

Mácháč plný kriminality. Takový byl první den festivalu v Doksech

„Na pláži Klůček v Doksech, kde byla technoparty, museli v sobotu krátce po půlnoci zasahovat příslušníci bezpečnostní agentury proti dvaadvacetiletému cizinci. Zezadu napadl stejně starou návštěvnici festivalu a chtěl ji oloupit o mobilní telefon a další osobní věci,“ řekla policejní mluvčí Ivana Baláková.

„Muž mladé ženě nejprve podrazil nohy, a když spadla na zem, vytrhl jí telefon z ruky a chtěl s ním utéct,“ dodala policistka. „Naštěstí byla nablízku ochranka, lupiče zadržela a předala ho nám. Pachatel se nyní nachází v policejní cele.“

Napadená žena je v pořádku a žádné zranění neutrpěla. Zatčenému zločinci hrozí za loupež až deset let vězení.

Policisté se při divokém festivalu spojeném každoročně s nebezpečnımi incidenty zaměřují také na bezohledné opilé řidiče. Již v pátek v poledne přistihli z volantem osobního auta pětatřicetiletého muže s 3,22 promile alkoholu v těle. Což odpovídá zhruba 13 až 15 naráz vypitım pivům. Muže obvinili z ohrožení pod vlivem návykové látky. Dopadli také čtyřicetiletého řidiče pod vlivem drog, zakázali mu jízdu a čeká ho trest z přestupek.

Policisté z Libereckého kraje spolupracují při bezpečnostních akcích na festivalu Mácháč s pracovníky Celní správy z Liberce a Drážďan.

Rekordman se sedmi gramy kokainu

„Drogy jsme našli u čtyřiceti devíti osob. Sedm z nich ji mělo u sebe v takovém množství, že šlo o přečin přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu,“ uvedla Baláková.

Nejvíce drog zajistily bezpečnostní složky u osmadvacetiletého muže z Tachovska. Na Mácháč si vezl 16,5 tablety extáze a 7 gramů kokainu. Kokainem se na Mácháč vybavil rovněž devětadvacetiletı muž z Kolína. U něj policisté objevili 2,79 gramu drogy a navíc 1,25 jiné drogy MDMA. Drogu MDMA měla u sebe rovněž dvacetiletá žena z Ústecka v množství 2,26 gramu.

U dvaačtyřiceti fanoušků techna, kteří měli v kapse vstupenku na Mácháč, našli policisté menší množství extáze, kokainu, MDMA a marihuany. Jednalo se o přestupky a policisté za ně na místě uložili blokové pokuty do vıše 10 000 korun.

„Policejní opatření pokračují při festivalu Mácháč i dnes a nadále budeme na bezpečí návštěvníků Doks i tamních obyvatel dohlížet,“ prohlásila Baláková.