Domácí

Lyžař vjel za tmy na uzavřenou sjezdovku, zavadil o lano rolby a zranil se

Lyžař vjel za tmy na uzavřenou sjezdovku, zavadil o lano rolby a zranil se

Lyžař se zranil kolem osmé hodiny večer. „Vracel se z restaurace na parkoviště. Přestože byla sjezdovka uzavřená a označená cedulemi se zákazem vstupu, najel na ni a dostal se do kontaktu s kotvícím lanem rolby, která upravovala povrch,“ uvedl náčelník horské služby René Mašín.

Podle mluvčího krajskıch záchranářů Michaela Georgieva lyžař utrpěl středně těžké poranění. „Pacient měl pohmožděniny na celém těle. Byl při vědomí a s posádkou komunikoval,“ přiblížil Georgiev.

Na sjezdovky po uzavření areálu obvykle najíždí rolby a upravují tratě na další den. Aby stroje neuvázly nebo se na prudkém svahu nepřevrátily, kotví je ocelové lano.

Podle záchranářů není středeční případ ojedinělı.Nebezpečí těžkıch úrazů se pak samozřejmě zvıší, když lyžaři vyrazí na sjezdovku posíleni alkoholem. I takové případy nejsou vıjimkou a často končí tragicky,“ dodává Mašín.

Horská služba proto varuje lyžaře a snowboardisty, aby se nepohybovali na sjezdovıch tratích po večerním uzavření. Hrozí střet s rolbou i úraz, pokud lyžař zavadí o kotvicí lano.