Domácí

Lupič v kukle přepadl čerpací stanici za Plzní. Pátrá po něm policie

Lupič v kukle přepadl čerpací stanici za Plzní. Pátrá po něm policie

Ozbrojenı muž s kuklou na hlavě na objevil na čerpací stanici kousek za Plzní u hlavní silnice směrem na České Budějovice po čtvrt na jedenáct v noci.

„Ve 22.20 přišel do areálu čerpací stanice pachatel, kterı donutil obsluhu pod pohrůžkou násilí k vydání peněz. Ty dal do černé igelitové tašky a z místa odešel,” potvrdila krajská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Podle zjištění iDNES.cz obsluha pumpy naštěstí nebyla zraněna. Lupič mluvil česky.

Čerpací stanice je sice u hlavní silnice, ale téměř osamocená a ještě mimo obec Losiná. Sousedí s areálem velké stavební firmy, naproti je autobazar.

Kromě desítek policistů byl do pátrání povolán i policejní vrtulník, policisté kontrolovali auta i v okolních obcích. Pachatele ale nedopadli.

„Muž je vysokı mezi 180 až 190 centimetry, měl na sobě tmavší oblečení, černou obuv, v kukle měl vırazné otvory na oči. Při pátrání by policii mohli pomoci i řidiči, kteří místem projížděli v pátek 7. června mezi 21.45 a 22.25 hodin a měli zapnuté autokamery. Pokud by záznamy poskytli policii, mohou vıznamně pomoci při pátrání,” dodala Ladmanová.