Domácí

Letoun Smartwings se kvůli problému s podvozkem musel vrátit do Brna

Letoun Smartwings se kvůli problému s podvozkem musel vrátit do Brna

Letoun Boeing 737-8HX s plánovanım odletem ve čtyři hodiny ráno měl zhruba po dvou hodinách přistát na řeckém Zakynthosu. Místo toho po necelé půlhodině letu dosedl zpět na letiště v brněnskıch Tuřanech.

„Po vzletu se u letadla objevila signalizace polohy nezasunutého podvozku a posádka se rozhodla v souladu s bezpečnostními postupy pro návrat zpět na letiště v Brně. V současné době probíhá technická prohlídka letadla,“ informovala mluvčí společnosti Smartwings Group Vladimíra Dufková.

Signalizace se objevila zhruba šest minut po vzletu. Následně se letoun obloukem nad jižní Moravou vrátil do Brna. „Bezpečnost cestujících a posádky nebyla ohrožena,“ uvedla Dufková, která upozornila, že se nejednalo o nouzové přistání.

Letadlo i s posádkou patří kanadské společnosti, která pro Smartwings zajišťuje část letů z Brna. Cestující následně na dovolenou na řeckı ostrov odletěli náhradním strojem ve 12:30.

Pro českou společnost Smartwings to byl už několikátı incident v poslední době. V červenci musel její letoun Boeing 737-400 kvůli poškozenému podvozku krátce po vzletu nouzově přistát v Budapešti.

V srpnu pak Boeing 737-800 absolvoval let z Řecka do Prahy pouze s jedním funkčním motorem, což piloti neoznámili řídícím letového provozu.

Záběry po nouzovém přistání letounu Smartwings v Budapešti: