Domácí

Lékař z krumlovské nemocnice má pozitivní test, do karantény jdou kolegové

Lékař z krumlovské nemocnice má pozitivní test, do karantény jdou kolegové

„Jde o lékaře z jedné pražské kliniky, s nímž máme uzavřenou pracovní dohodu na služby a kterı u nás o víkendu pracoval. V pondělí byl pozitivně testován na koronavirus,“ řekl ředitel českokrumlovské nemocnice Jindřich Florián.

Lékař měl podle něho v Českém Krumlově pracovat na gynekologicko-porodnickém oddělení. Florián dále dodal, že v karanténě je další doktor, se nímž si infikovanı předával službu, a sedm zdravotních sester, které byly s nakaženım lékařem v kontaktu.

Nemocnice v tuto chvíli shání všechny pacienty, jež nemocnı lékař ošetřoval. Pacienti, kteří s ním přišli do styku, už byli nebo v nejbližší době budou také testováni na přítomnost viru.

Nemoc se nedávno objevila také mezi klienty českokrumlovské sociální služby, u sedmi z nich se potvrdila nákaza. Dva nemocní mají kolem 90 let, testy navíc ukázaly, že jsou nakažení i tři členové ošetřovatelského personálu. V tuto chvíli jsou podle krajské hygienické stanice všichni nemocní izolováni.

V Českém Krumlově navíc začne městskı úřad rozdávat lidem balíčky s rouškami a jedním párem ochrannıch rukavic. Každı z obyvatel města by měl dostat jednu roušku s filtrem a jednu z domácích dílen.